Pragniesz osiągnąć sukces i przemienić marzenia w rzeczywistość? Z nami osiągniesz wymarzoną sylwetkę
Nie musisz się logować! Darmowa wysyłka przy większym zamówieniu!
Rabaty i gratisy dla stałych klientów! Darmowa dostawa na terenie Świętochłowic!
Arginine+Ortnithine 4.000
100,00 zł za 180 kaps
NIEDOSTĘPNYPreparat przedtreningowy, chroniący mięśnie przed katabolizmem.

Produkt dostarcza wszystkich aminokwasów niezbędnych, których organizm sam nie syntetyzuje. Wysokie dawki aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) chronią mięśnie przed katabolizmem podczas cyklu na rzeźbę, a podczas cyklu na masę, łącznie z pozostałymi aminokwasami niezbędnymi, intensyfikują procesy metaboliczne prowadzące do syntezy białka mięśniowego.

Ornityna i arginina działają synergicznie.

Arginina to aminokwas endogenny zwiększający usuwanie amoniaku i chlorków z ustroju, zakwaszający płyny ustrojowe. Jest metabo lizowany do mocznika i ornityny. Niezbędna do syntezy kreatyny jako dawca grupy guanidynowej. Prawdopodobnie ma właściwości immunostymulujące i odtruwające mózg. Stymuluje rozwój i czynności grasicy. Istnieją doniesienia o obniżonym poziomie argininy w przebiegu choroby Alzheimera.Arginina w obecności tlenu, NADPH2 i syntazy NO tworzy tlenek azotu i cytrulinę.

Tlenek azotu odpowiedzialny jest za relaksację mięśni gładkich, zapobiega agregacji krwinek i jest neurotransmiterem w mózgu. Przy niedoborze argininy pojawiają się zaniki mięśni, osłabienie siły mięśniowej, zahamowanie wzrostu i rozwoju, otyłość, zaburzenia regeneracji tkanek, zaburzenia lipidowe i w wydzielaniu insuliny, obrzęki, nadciśnienie i niewydolność oraz toksyczne uszkodzenie wątroby.

Tkanka mięśniowa wychwytuje argininę z dużą efektywnością, gdyż posiada znaczną liczbę przenośników dla tego aminokwasu. Jest to powodowane rolą argininy w produkcji tlenku azotu – hormonu o żywotnym znaczeniu dla procesów życiowych. Najważniejsze, że wzbogacenie diety suplementem prowadzi ostatecznie do zwiększenia zawartości w komórkach mięśniowych argininy i tlenku azotu.  Właściwy udział argininy w diecie sportowca może mieć decydujące znaczenie dla rozwoju jego zdolności siłowych i masy mięśniowej.

Arginina jest bowiem producentem tlenku azotu, zaś ten - hormonem anabolicznym o nie mniejszym znaczeniu, jak chociażby somatotropina, insulina i testosteron.

Ornityna przyczynia się do wydzielania hormonu wzrostu, co poprawia metabolizm nadmiaru tłuszczów w organizmie i korzystnie wpływa na procesy zachodzące w mięśniach w trakcie treningu. Ornityna jest niezbędna dla zdrowego układu odpornościowego i prawidłowego funkcjonowania wątroby. Przyczynia się do odbudowy zniszczonych tkanek, ułatwia usuwanie szkodliwych metabolitów (amoniaku) powstających w mięśniach w czasie ich pracy.Pozytywne skutki osłaniania wątroby przez argininę i ornitynę są szczególnie ważne ze względu na życie w zanieczyszczonym środowisku, spożywanie alkoholu i działania uboczne niektórych leków.
Cykl mocznikowy, zwany też cyklem ornitynowym, jest sekwencją reakcji enzymatycznych, w toku których grupy aminowe aminokwasów ulegają przemianie w mocznik. Przebiega w mitochondriach i cytoplazmie komórek wątroby i wymaga dostarczenia energii w postaci ATP, a jego produktem końcowym jest mocznik. Mocznik z krwią wędruje do nerek, gdzie jest wydalany. Tak więc nadmiar azotu z aminokwasów jest usuwany przez cykl mocznikowy.

Skład na 100 g: substancje aktywne: L-arginina; hydroksychlorek L-ornityny.
Substancje dodatkowe: żelatyna, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, ditlenek krzemu, barwniki: E131; E171; E172. Może zawierać ślady laktozy, glutenu, soi, albuminy jaja.

Sposób użycia: 6 kapsułek dziennie: 3 przed treningiem i 3 przed snem. Najlepiej na pusty żołądek.
Wartość odżywcza

W 100 g preparatu

W 1 porcji - 6 kapsułek
Wartość energetyczna877 kJ / 210 kcal46 kJ / 11 kcal
Białko    49 g2,5 g
Węglowodany0 g0 g
Tłuszcz1,1 g0 g
 
 W 100 g  preparatuW 1 porcji - 6 kapsułek
L-arginina38,3 g 2000 mg
L-ornityna38,3 g 2000 mg
 


Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Stosować jedynie jako uzupełnienie diety. Suplementy diety i środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego posiadają aktualną datę przydatności do spożycia nie krótszą niż 3 miesiące. Data przydatności do spożycia - na spodzie lub boku opakowania. Niektóre produkty mogą zawierać fenyloalaninę i nie mogą być spożywane przez osoby chore na fenyloketonurię. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przed użyciem zapoznaj się z treścią polskiej etykiety, która zawiera zalecenia i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed światłem. Suplementy diety nie są przeznaczone dla osób chorych i nie służą do leczenia. Polecane są osobom zdrowym, które z racji wykonywania zawodu lub hobby mają zwiększone zapotrzebowanie na określone substancje odżywcze i witaminy.
Suma: 0 zł.
Adres: ul.Chopina 16/1 41-600 Świętochłowice | www.odzywkimrb.pl | e-mail: sklep@odzywkimrb.pl | Telefon: 669 241 804.
© 2012 MRB / odzywkimrb.pl ® wszelkie prawa zastrzeżone. Odżywki i suplementy diety - sklep internetowy - tanie odżywki, niskie ceny.